Objavljeno na dan 14. 01. 2011.
IVAN PLANTEK Milkivit, najbolji igrač i najbolji strijelac Božićnog turnira
Osim županijskih nogometnih sudaca i delegata, županijskih nogometnih djelatnika i fanatičnih zaljubljenika u nogomet, nitko nije čuo za Ivana Planteka, nogometaša iz Nove Plošćice, koji je s ekipom Milkivit osvojio bjelovarski Božićni turnir. Sakupio je dečke ispred dućana u Plošćici, natočio ložaka u rezervoar i krenuo prema bjelovarskoj rukometnoj dvorani da gradskim nogometašima i zagrebačkim haklerima očita bukvicu iz malog nogometa. Mesar, koji trenutno radi u PIK-u iz Vrbovca, koji nogomet igra sa srcem, za svoje selo i bez treninga, koji sa svojom ekipom nije pokleknuo pred nogometnom veličinom jednog Hertla, Purgara, Hernauta, ali ni pred dokazanim bjelovarskim majstorima malog nogometa, bio je pravo osvježenje publici koja je do sada jedino vjerovala u zagrebački hakl koji je davno izgubio svoj sjaj. Sve ih je Plantek pobijedio, svima je zabio po nekoliko golova i sve ih je poslao na tribine da razmišljaju što im se desilo.
- Srce je zaigralo, malo su nas podcijenili, a mi smo samo pokazali što znamo. Imali smo pomoć od prijatelja iz Križevaca i uz malo sreće probili smo se do finala gdje smo iskoristili umor zagrebačke momčadi, koja je prije ove utakmice igrala u Koprivnici.
- Igrate kao prava iskusna momčad?
- Ma ne, ovo nam je prvi turnir u ovom sastavu i uvjeren sam da nećemo stati samo na ovoj pobjedi.
- Većina gledatelja na prepunim tribinama nije ćula za tebe?
Čuti će, ima vremena. Trenutno igram u drugoj ŽNL u Mladosti iz Nove Plošćice, a još nitko od nekih jačih klubova nije pokazao interes za moje usluge.