Objavljeno na dan 30. 08. 2010.
RUKOMET Bjelovarski rukometaši gostovali na jakom pripremnom turniru u susjednoj Mađarskoj
Vidaković: "Da sam znao da će biti ovako težak raspored, ne bih pristao na ovaj turnir. Prva utakmica bila je u deset sati ujutro, a druga već u 13:30 sati, tako da smo imali samo nepuna dva sata za odmor"
Vrlo intenzivne pripreme rukometaši Bjelovara nastavili su odigravanjem prijateljskih utakmica. Nakon solidne igre i neriješenog rezultata na gostovanju kod Dubrave, Vidakovićevi rukometaši odigrali su četiri utakmice na jakom turniru u mađarskom Csurgu, gdje su u konkurenciji najjačih mađarskih klubova pretrpjeli četiri poraza, ali nipošto nisu razočarali prikazanom igrom.
- Da sam znao da će biti ovako težak raspored, ne bih pristao na ovaj turnir. Prva utakmica bila je u deset sati u jutro, a druga več u 13:30 sati, tako da smo imali samo nepuna dva sata za odmor. Jedino sam se plašio povreda i upozorio sam naše igrače da pod svaku cijenu paze kako se netko ne bi povrijedio. – rekao je Željko Vidaković.

Zbog kasnog polaska i problema na carini rukometaši Bjelovara malo su kasnili na početak prve utakmice koju su igrali protiv domaćina Csurga, momčadi koja je prošle sezone završila na petom mjestu u mađarskoj prvoj ligi. Usprkos porazu od tri pogotka razlike, uz četiri promašena penale, dvije-tri propuštene kontre i pet neiskorištenih zicera, rezultat je mogao biti puno povoljniji s tim što su naši rukometaši sve do kraja utakmice zaostajali samo jedan gol razlike.

Dunafer je snažna momčad koja je prošle sezone završila na četvrtom mjestu mađarske prve lige i protiv koje su rukometaši Bjelovara odigrali sjajnu utakmicu, možda najbolju na turniru. Tokom cijele utakmice ni jedna momčad nije ostvarila osjetnu rezultatsku prednost s tim da su Bjelovarčani u pojedinim trenutcima opasno prijetili. U završnicu utakmice ušlo se s neriješenim rezultatom i našim propuštenim zicerom za vodstvo, što su mađari iskoristili i doslovno u zadnjoj minuti ostvarili pobjedu od tri pogotka prednosti.

Protiv Balatonfureda rukometaši Bjelovara gotovo da nisu imali nikakvih šansi za pobjedu. Snažna mađarska momčad, za koju igra dvometraš Josip Šandrk pojačanje iz Dubrave, koji je Bjelovarčanima postigao osam pogodaka, i čija dva-tri igrača koštaju koliko naša cijela momčad, bila je dominantna tokom cijele utakmice.

Međutim, usprkos prednosti u visini i kvaliteti koja je bila na mađarskoj strani rukometaši Bjelovara uspješno su držali zaostatak od dva pogotka sve do kraja utakmice.
Protiv solidne momčadi Oroshaze rukometaši Željka Vidakovića pali su pod teretom teškog rasporeda i nagomilanog umora izazvanog brojnim utakmicama bez potrebnog vremena za odmr. U drugom poluvremenu angažiranom i uboitom igrom uspjeli su dostići zaostatak od dva pogotka i preći u vodstvo, ali tada je iz igre izašao Tibor Jurjević, Vuglač, pojačanje Vidović je bio povrijeđen, a na golu tokom cijele utakmice bio je mladi Grkinić. Mlada momčad uspjela je doći do završnice utakmice u kojoj su ponovo propustili dvije kontre za pobjedu, tako da su čvrsti Mađari slavili nezasluženu pobjedu.
Damir Župan