Objavljeno na dan 04. 06. 2009.
Bjelovarske stolnotenisačice u sastavu: Martina Brkić, Lorena Orlić, Ema Malešević i Hana Lihter na Zagipingu ostvarile sjajne rezultate
Stolnoteniski Wimbledon, jedan od najpopularnijih turnira u Europi. Zagiping je najkvalitetnije i najmasovnije stolnotenisko natjecanje mlađih uzrasta, na kojem su u dugoj 50 godišnjoj tradiciji svoje prve korake i stolnotenisku afirmaciju stjecali Dragutin Šurbek, Antun Tova Stipančić, Zoran Primorac, Branka Batinić, Tamara Boroš, velikani hrvatskog sporta, stolnoteniske legende i naši najuspješniji igrači svih vremena. Za sudjelovanje na Zagipingu prijavilo se preko 900 mladih stolnotenisača iz 20 Europskih država, a Bjelovarske kadetkinje u sastavu Martina Brkić, Lorena Orlić, Ema Malešević i Hana Lihter bile su uvrštene među 64 igračice koje su bile nositeljice i podnositeljice natjecanja, a ostale su stolnotenisačice plasman ostvarile kroz kvalifikacije.
Martina Brkić i Lorena Orlić ostvarile su svaka po tri pobjede u natjecanju po skupinama i plasirale su se u drugi krug natjecanja gdje su s još dvije pobjede osigurale fantastičan uspjeh plasmanom u četvrtfinale Zagipinga. Lorena Orlić u meču za plasman u polufinale izgubila je od Portugalske reprezentativke Marije Xiao, koja je na kraju bila i pobjednica kadetskog turnira, a Martina Brkić bila je poražena od zagrepčanke Ivane Tubikanec koje je kasnije ostvarila plasman u završnicu. Obje naše stolnotenisačice do četvrtfinala igrale su sjajno i samo zbog nešto slabije koncentracije izgubile su polufinale, ali i plasman među osam najboljih kadetkinja na prestižnom Europskom turniru je fenomenalan uspjeh i njihov najbolji ovogodišnji rezultat.
Ema Malešević i Hana Lihter uspješno su prošle kroz kvalifikacijski dio turnira gdje su bile druge u grupi i ostvarile plasman među 32. najbolje kadetkinje sto je za njihove godine sjajan uspjeh.
- Ostvarili smo nevjerojatno dobar nastup na Zagipingu i ponosan sam na svoje mlade igračice. Možda su Lorena i Martina trebale imati nešto više samopouzdanja u četvrtfinalnim mečevima, ali plasman među osam najboljih je fantastičan rezultat – rekao je Siniša Cino Novaković, trener bjelovarskih stolnotenisačica. (daž)