Registrirajte se Prijava
bjelovarac

Kultura, Koncerti

Nastup glazbenih virtuoza s nekoliko kontinenata

Objavljeno na dan 24. 01. 2010.
Nastup glazbenih virtuoza s nekoliko kontinenata

Tjedan udaraljkaša, oduševio glazbenike i publiku

Međunarodni udaraljkaški tjedan, održan u Bjelovaru već sedmi put, ponovno se pokazao u najboljem svjetlu i dokazao da je to kulturna manifestacija koju treba održati i njegovati i u budućnosti. Razlog tome je ne samo vrhunski glazbeni doživljaj nego i dolazak glazbenika s nekoliko kontinenata, koji iz Bjelovara odlaze s dobrim dojmovima i pronose lijepu sliku o Hrvatskoj, širom svijeta.
Nastupalo je pedesetak glazbenika iz Hrvatske, Japana, Sjedinjenih Američkih Država, Italije i Makedonije, a održano je i nekoliko radionica u prijepodnevnim satima. U tri dana trajanja festivala, posjetitelji su  slušali  vrhunsku izvedbu glazbenih virtuoza. Mnogi su prvi put bili na bjelovarskoj pozornici, ali žele da to ne bude i posljednji. Od prvog, do posljednjeg dana, dvorana Doma kulture je bila puna, publika zadovoljna izvođačima.Tjedan udaraljkaša je izniman glazbeni događaj u kojemu izvođači daju  maksimum, uživaju u tome što rade, vesele se kada publika uživa,a njihovo muziciranje je ne samo zahtjevan stručni posao, nego i težak fizički rad jer trče po pozornici, mijenjaju instrumente, pjevaju, animiraju publiku.

Grad živi s festivalom

Zahvaljući Udaraljkaškom tjednu bjelovarska publika vidjela je mnoge instrumente koje, bez tog dobro osmišljenog projekta, vjerojatno nikad ne bi vidjela i čula glazbu kakvu bi mogla samo sanjati. Hrvatski glazbenik, klavirist i kompozitor Matej Meštović u Bjelovaru je prvi put.
- To je apsolutno grad koji živi s festivalom. Dolazim iz profesionalnih redova, ali mogu reći da ovakvo što, gotovo nigdje nisam vidio. Sve je na vrhu vrhunaca. Od organizacije, do reklame, dvorane, publike. Dvorana je divna, a na pozornicu stanu dva klavira. To gotovo nigdje ne može. Sjajno – kaže Meštrović. Iznimno je zadovoljan i talijanski glazbenik Paolo Cimmino.
- To je za mene novo iskustvo. Publika me iznenadila, ljudi su izvrsno reagirali na moj poziv da sudjeluju u pjesmi. Divno sam se osjećao, kao doma. Jako bih volio ponovno doći. Na tom smo festivalu svi studenti, svatko do svakoga uči. Prvi dan su sudjelovale žene, izvrsne glazbenice, to me posebno dirnulo i oduševilo – naglašava Paolo Cimmino.
Oduševljenje je dijelila i bjelovarska publika. Među brojnim posjetiteljima je bila i Dubravka Tandara, koja se također bavi glazbom u slobodno vrijeme.

Treba više novca  

 - Sva godine dolazim na Tjedan udaraljkaša i to na sve koncerte. Ove godine sam dovela i supruga. Teško mi je reći što me se najviše dojmilo, ali ostali su mi otprije u živom sjećanju Brazilci i Španjolci. I ove godine su glazbenici sjajni. To je vrlo zanimljiv festival i šteta je što Bjelovarčani još više ne iskoriste priliku susresti se s nečim novim, lijepim i kvalitetnim – ističe Dubravka.
Organizator festivala je Glazbena škola Vatroslava Lisinskog, a umjetnički ravnatelj Igor Lešnik, koji iako zadovoljan,ukazuje na velik problem.
-Ako ne bude više novca, bojim se da festival neće opstati. Da bismo ga kvalitetno organizirali, treba nam tristotinjak tisuća kuna, a sada imamo samo sto tisuća. Daju nam nešto malo, na kapaljku, a to nije dovoljno. Bojim da s tako malo novca Tjedan udaraljkaša nema budućnost. Ovako, sretni smo svi, jedni druge volimo, hvalimo, glazbenici rado dolaze, publika to prepoznaje, ali za nastavak priče u budućnosti to neće biti dovoljno, netko bi to morao financijski ozbiljnije popratiti – upozorava  Lešnik.

r.s.

Podijelite vijest s drugima

Komentari

Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentirati ovu vijest!

Komentirajte vijest

Ime i prezime (obavezno)

E-mail (obavezno)

Web adresa

Enter the code shown above:

prima
bbr streaming

Caffe Bar "IV"

Nakladnik:
BJELOVARAC D.O.O. Bjelovar
Matice Hrvatske 14,
Telefon: 638 901




List izlazi četvrtkom.
Cijena: 8 kuna

Direktor i glavni urednik:  Ivanka Štedul

Uredništvo:
Novinari: Ivanka Štedul, Čedomir Rosić, Ružica Stojković, Igor Kokoruš
Suradnici: Mirjana Rosić-Zrinski 
Urednik sportskog priloga: Damir Župan
Grafički
prijelom: Mladen Butković, Andrej Cvjetičanin
web urednik: Mladen Butković

Adresa:
“Bjelovarac”, Matice hrvatske 14,
Bjelovar - 638 840; 638-843
E-mail adresa: bjelovarac@bjelovarac.hr
Računovodstvo: 638-901,
Marketing: 091 1240886.

Pretplata za Hrvatsku:
Godišnja pretplata 400 kn,
šestomjesečna 200 kn, tromjesečna 100 kn

Pretplata za europske zemlje:
Godišnja 100 EUR, šestomjesečna 50 EUR,
tromjesečna 25 EUR
Za prekomorske zemlje cijena pretplate
obračunava se u dvostrukom iznosu.

Žiro račun:
(Erste&Steiermarkische banka): 2402006-1100569752;
Matični broj 02610264.
OIB: 48467567840


Tisak: “Glas Slavonije” d.d. Osijek
Rukopisi i fotografije se ne vraćaju.

Izrada web portala: www.considero.hr